טיפים לעיצוב המטבח

מאת: מירב דמרי-עבדה מ- Rimon Design עיצוב ואדריכלות פנים
טלפון: 050-6722267

המטבח הוא לב ליבו של הבית, שם ל חושינו מעורבים, שם טועמים, מריחים, נוגעים ומרגישים כיום הוא הפך לחדר הכי פעיל בבית, הוא הפך מחדר פונקציונאלי שנועד לשמש לבישול ולאכילה לחלל עיצובי הוא הפך מחדר סגור (בעבר) לחדר נגיש למרבית חללי הבית (Open Space).

עיצוב מטבח בבית
עיצוב ותכנון המטבח הוא אחד מההוצאות המשמעותיות בעיצוב / שיפוץ בית חדש או ישן.
כדאי להשקיע מחשבה ותכנון ואף רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע (מעצב פנים) בעל ניסיון שידע להתאים את הצרכים שלכם לתכנון ולעצב את זה יפה ופונקציונאלי.

מטבח מעוצב

מספר טיפים לעיצוב המטבח שלכם

תכננו פונקציונאלי

יש לתכנן נכון את מיקום הכיור, המקרר התנור והכריים כך שיהיה לנו משולש (או מרובע במקרה של תנור בילד- אין) שלא תרוצצו וכדי שהעבודה במטבח תהייה יעילה ולא מעייפת.

קיר מקרר במטבח מעוצב

מיקום הוא כל העניין

חישבו על כל הדברים שאתם צריכים למקם במטבח, פינת קפה, כלים, מוצרים, תבלינים ועוד. מקמו אותם קרוב, לדוגמא: סירים קרוב לכריים, קפה וסוכר ליד הקומקום החשמלי ועוד.

סוג האחסון

בידקו מה מתאים יותר – מגירות או מדפים או אולי קרוסלה. בחירה נכונה מאפשרת ניצול מירבי של שטח המטבח וגם משפיע על מחירו.

התאימו את המטבח לאורח החיים שלכם

כדי להנות מהמטבח, כדאי שהוא יתאים לאורח החיים שלכם ולנפשות הפועלות בבית. אם יש לכם ילדים, כדאי לחשוב על חומר פרקטי שמתנקה בקלות, כדוגמת פוקמייקה. מי שאוהב מראה מבריק ונקי יכול לחשוב על שימוש בזכוכית. המגוון הוא עצום צריך רק לבחור נכון.

עיצוב מטבח כפרי

עיצוב המטבח

מאחר ואתם משקיעים לא מעט כסף, השקעתם זמן בתכנון והתייעצתם עם בעל מקצוע, כדאי שהתוצאה תהיה יפה. התאימו את המטבח לאופיו של הבית, בחרו בצבעים שאתם אוהבים ואל תפחדו מצבע!


טלגרם אימייל טוויטר לינקדין פייסבוק וואטסאפ whatsappבניית אתריםקידום אתרים