אלמנטים דקורטיביים

טלפון: 04-8413171

בעולם העיצוב, הפרטים הקטנים הם החשובים ביותר. אלמנטים דקורטיביים בעיצוב הם בדיוק כל הפרטים הקטנים שהופכים את הקונספט לשלם ועשיר.

אלמנט דקורטיבי מברזל

שימוש בסוגים שונים של אלמנטים דקורטיביים מאפשר למעצב ליצור תחושה ואווירה, בדרך מעודנת המלאה במחשבה ותשומת לב.

בעיצוב בית פרטי, בניין משרדים, מבנה תעשייתי, גלריה או כל חלל אחר, מבקש המעצב ליצור סגנון.

על מנת לא להגיע לתוצאה מוגזמת ומגוחכת, יודע כל מעצב שהפרטים הקטנים הם החשובים. איתם יוכל ליצור סגנון מודרני, קלאסי, רומנטי, עתיק או כל סגנון אחר בו יחפוץ.

אלמנט דקורטיבי

אלמנטים דקורטיביים הם פריטים בהם משתמשים בעולם העיצוב על מנת להוסיף את הנגיעה הקטנה שתשלים את התמונה ותיצור את התחושה המבוקשת.

השימוש באלמנטים אלה מהווים חלק  פונקציונאלי חשוב בתכנון ועיצוב הבית.

סוגים שונים של פריטים דקורטיביים

קרניז או כרכוב – אלמנטים דקורטיביים המשמשים לעיטור מפגשים בין קיר לתקרה. קרניזים שימשו בעבר בעיקר לעיטור חזיתות ופתחים מרכזיים של מבנים, וכיום משתמשים בהם אדריכלים רבים ליצירת ניגוד בין הקווים האופקיים לקווים האנכיים של המבנה. מלבד השימוש הדקורטיבי, הם משמשים גם להצללה ובמקורם נועדו להגן על חזית הבניין מפני מי הגשמים. כרכובים מעוטרים מקשטים עמודים, דלתות או חלונות ויכולים לשמש גם כבסיס למדפים או לעיטור גומחות מעניינות בתוך הקיר.

רוזטה – אלמנט דקורטיבי השייך לסגנון הגותי ומעטר כנסיות ומבנים עתיקים רבים. הרוזטה היא חלון עגול גדול בעל מסגרת מאבן, המכיל בתוכו עיטורים מרהיבים או ויטראז':. מבחוץ מתקבל מראה יפהפה ומרשים, ומבפנים, בנוסף לחזות, מייצרת הרוזטה כניסה עדינה ורכה של האור מבחוץ.

נישות – נישות הן אלמנטים דקורטיביים בעלי שימוש פונקציונאלי לכל דבר. מדובר בקירות, לרוב מגבס, המעוצבים בצורת מדפי אחסון או נישות תצוגה של חפצי נוי. נישות יכולות להיות מעוצבות ממש כמו מערכת מדפים, או כגומחה המוסיפה נופך רומנטי לחדר. שימוש בנישות הוא אחד האלמנטים המובילים בעולם העיצוב כיום, המחפש להביא גם חללים קטנים לניצול מקסימאלי.

פנלים – כמעט בכל בית ישנם פנלים לרצפה אשר יוצרים חיבור בין הרצפה לבין הקיר ומגנים על הקירות מפני רטיבות, פגיעות ולכלוך. בתור האלמנט הדקורטיבי, הפנלים הם אותה תוספת קטנה שיכולה להשלים את המראה, ואפילו להתאים לקרניזים, לכרכובים או לסוגים אחרים של אלמנטים  בהם נעשה שימוש.

בין שפע האלמנטים הקיימים, והמגוון הרחב של האפשרויות הקיימות עבור כל אלמנט בפני עצמו, קל מאוד ללכת לאיבוד. לכן, בחירתם יכולה להיות לא-פשוטה אם אינה נעשית על ידי איש מקצוע. בעזרתו של  מעצב פנים ולאחר אפיון של סגנון עיצובי ברור, יהיה קל יותר לבחור את אותם הפרטים הקטנים שיעשו את כל ההבדל.

מאת:  ביעד שיווק ברזל


טלגרם אימייל טוויטר לינקדין פייסבוק וואטסאפ whatsappבניית אתריםקידום אתריםHome design ideas
דילוג לתוכן