דלתות כניסה בניחוח האתני

מאת: דלתות חמדיה

מאחורי כל כלי וחפץ המשמש את האנושות, מסתתר סיפור. הסיפור הוא תוצר של תהליך חברתי, תרבותי והיסטורי, והוא הופך למאפיין ולזהות.

דלתות אתניות בכניסה לבית מעבירות את הקסם החזותי לצד אווירה הנשענת על אתוסים בני מאות ואלפי שנים.

דלת כניסה מעץ אלון

אחד היתרונות של דלתות אתניות הוא, שהן תמיד באופנה.
על אף שאוסקר וויילד טען כי האופנה היא דבר כה מטופש ולכן יש להחליפה לעתים קרובות, הרי שעיצוב של דלתות אתניות מעוגן תרבותית ולפיכך אינו מושפע מאופנה חולפת.

בדרך כלל, משמשות הדלתות כ"טעימה ראשונית" לאלמנטים הצפויים להתגלות בפנים הבית, ומהוות מעין הכנה והשהיה לקראת הבאות.

הצרימה שבין דלת אתנית בעלת עיצוב מרוקאי למשל, לבין תכולת בית בעלת מאפיינים מודרניים – היא גדולה. לכן, הבחירה בעיצוב דלת הכניסה היא בדרך כלל השלב האחרון בעיצוב האתני של הבית כולו.

מה אומרות הדלתות

כל התפיסה האתנית מושתתת על מאפיינים תרבותיים המקושרים לקבוצה חברתית מסוימת. מאפינים תרבותיים באים לידי ביטוי הן בדרך של מנהגים, מסורות ותפיסות, והן דרך סממנים חיצוניים.  לפיכך, עיצוב אתני הינו סמל לשייכות או להזדהות עם קבוצה אנושית מסוימת, על כל המטענים ההיסטוריים והתרבותיים הנלווים לה.

דרכי הביטוי של אתניות הן ויזואליות, ומשלבות אלמנטים כגון עיטורים ופיתוחים ואף ויטראז'ים. העיטורים המופיעים על דלתות  מקפלים בתוכם סיפורים ומנהגים דרך סמלים האופייניים לתרבות. באמצעות שימוש בוויטראז' ניתן ליצור תמונה ססגונית המנציחה  הוויה אתנית רבת שנים.

דלת עתיקה בסגנון הודי

בנוסף, תרבויות שונות מזהות עצמן עם צבע מסוים שהוא סימן ההיכר הבולט. דלתות אתניות רבות מגיעות בצבעים האופייניים לתרבות שאותה הן מייצגות, ובכך מהוות שער לעולם של מנהגים ומסורות בנות אלפי שנים.

דלתות נפתחות לפרטים הקטנים

ברוב המקרים, ניתן להזמין אותן בהזמנה מיוחדת ובהתאם לצרכים הספציפיים. היתרון בהזמנה שכזאת היא האפשרות לבחור לא רק את העיטור הרצוי ביותר, כי אם גם את הצבע המדויק של הדלת, עד לרמת הניואנסים של הגוון המבוקש, וכן פרטי הפרזול הנלווים.

כפי שכבר צוין, דלתות כניסה הן אולי השלב האחרון בעיצוב הבית, כך שבעת ההזמנה האישית כבר ברור למזמין מה מידת הדומיננטיות של צבעי הריהוט והקירות, מה הם האלמנטים הבולטים שיש לשים עליהם דגש ואילו חומרים מאפיינים את העיצוב הכולל של הבית.

דלתות כניסה מעצימות את הרושם של בית המעוצב בסגנון אתני, ופותחות צוהר להשתייכותם, לתחומי הענין, לטעמם ולפרופיל התרבותי של הדרים בו.

על דלתות ותרבויות

דלת עתיקה

דלתות אתניות הוא עיצוב הפתוח למאפיינים מכל קצווי עולם.
תוכלו להזמין לכם דלת שכמותה ניתן למצוא רק במזרח הרחוק, ועליה ציורים של פילים וחריטות.

אם חשקה נפשכם בסגנון היפני, ניתן לבחור בדלתות בעלות זיגוג חלבי, שהאור העובר דרכו יוצר תחושה של מרחב.
אם הגעגועים לקסמיה של אירופה הכפרית, תוכלו להזמין דלתות מעץ מלא, העוברות תהליך יישון מיוחד לצד טכניקה של צביעה המעניקה מראה עתיק.


טלגרם אימייל טוויטר לינקדין פייסבוק וואטסאפ whatsappבניית אתריםקידום אתריםHome design ideas
דילוג לתוכן