חידוש רהיט יש: קל יותר ממה שחשבתם

מאת: חברת Sundeck
טלפון: 1-700-70-71-10

לפניכם מדריך מקצועי המתאר שלב אחר שלב את כל הפעולות הנדרשות לחידוש ורענון של כל פריט עץ באשר הוא.

שידה לפני הסרת צבע

המדריך מתמקד במיוחד בשלב הסרת הגימור/הצבע הישן שיש על הרהיט, שכן זהו השלב שנתפס על ידי אנשים כמסובך יותר וככזה שדורש עבודת שיוף קשה ומייגעת. אז הנה לכם החידוש הראשון:זה לא נכון!

שיטת השיוף היא נחלת העבר והיום יש מוצרים שמחליפים אותה והופכים את פעולת הסרת הצבע לקלה בהרבה ובעיקר, להרבה יותר מהירה ויסודית.

שלב 1

מריחת מסיר צבע

השלב הראשון הוא פשוט: מריחת מסיר הצבע. פעולת המריחה לא מצריכה שום מיומנות מיוחדת. בעזרת מברשת פשוטה עשויה שערות סינטטיות, יש למרוח שכבה נדיבה ואחידה על כל חלקי העץ ולהמתין.

לרוב, לא צריך לחכות יותר מ-20 דקות,למרות שתמיד מומלץ לקרוא את הוראות היצרן על גב האריזה. למעשה, מסירי הצבע פעילים כשהם לחים, לכן חשוב להקפיד שהם לא מתאדים ומתייבשים. מומלץ שלא לבצע את העבודה בשמש ישירה. אם אין ברירה, שמרו על האזור לח על ידי מריחה נוספת של חומר או הרטבה קלה עם מים.

מריחת מסיר צבע על עץ

שימו לב שאחרי המריחה של המסיר, העץ משנה את צבעו והופך לכהה יותר. אל דאגה, זהו תהליך טבעי שקורה כשהעץבא במגע עם מסירי צבע למיניהם. ההסבר לכך הוא פשוט: מסיר צבע למעשה מעלה את רמת החומציות בעץ. הוא אינו פוגע בעץ ולא עושה שום נזק וזהו כמובן מצב הפיך.

בשלב מאוחר יותר מורחים על העץ חומר נוסף שמאזן את החומציות ומבהיר אותו חזרה לצבעו המקורי בתוך שניות. חשוב לציין, שהתופעה הזאת תחול ברוב סוגי העצים ובעיקר בכאלה שיש להם אחוז טנין גבוה (עצים קשים ואקזוטיים כמו איפאה, טיק, קווילה ואלון, ועצים רכים כמו סידר).

בעץ אורן ובעצים לבנים אחרים התופעה קיימת, אבל במידה פחותה בהרבה ולפעמים לא מורגשת כלל. עם עצים מהסוג הזה אתם יכולים לבחור אם לבצע או לא לבצע את שלב 3.

שלב 2

שטיפת מסיר הצבע במים

לאחר שהמסיר מסיים את עבודתו ואפשר לראות בברור שהצבע כבר הומס ויורד בקלות, שטפו את המשטח עם צינור מים. מומלץ להשתמש בזרם חזק. יש לשטוף את העץ ביסודיות ועם הרבה מים עד שתראו שכל מסיר הצבע והצבע עצמו נשטפו היטב.

שידה לאחר שטיפת המסיר

שלב 3

איזון החומציות בעץ – הורדת רמת ה-PH בעץ והבהרתו

השלב האחרון בתהליך הוא מריחת חומר שיאזן את חומציות העץ, יבהיר אותו ויחזיר לו את צבעו המקורי.

ניתן להשתמש במוצר לניקוי והבהרת עץ של חברת Floodשנקרא Wood Cleaner. עקרון השימוש במוצר הזה זהה לחלוטין למריחת מסיר הצבע. זהו גם חומר נוזלי דמוי-ג'לי שאותו יש למרוח ביסודיות ובאחידות על העץ ולהמתין 20 דקות. גם את המנקה ואת מבהיר העץ צריך לדלל במים וחשוב לקרוא את הוראות הדילול של היצרן בגב האריזה.

הבהרה ואיזון חומציות של רהיט

שלב 4

ייבוש והכנה לצביעה

עכשיו, כל מה שנותר זה לאפשר לעץ להתייבש, תהליך שעל פי רוב אורך יומיים-שלושה. זכרו לא למרוח אף חומר חדש לפני שהעץ מתייבש לגמרי.
שימו לב שהשידה חזרה למצב של עץ גולמי בצבעו המקורי ועכשיו היא מוכנה לספוג כל צבע/לכה/שמן או גימור.

שידת עץ לאחר הסרת צבע


טלגרם אימייל טוויטר לינקדין פייסבוק וואטסאפ whatsappבניית אתריםקידום אתריםHome design ideas
דילוג לתוכן