נקודות האור

מאת: שלי אוסטרוביאק
טלפון: 050-3755247

לא פעם נתקלתי בזוגות שזה עתה סיימו שיפוץ מרהיב בביתם, אך בסיום העבודה התקרות נותרו ערומות, התמונות נותרו חשוכות, המטבח כמעט ואינו מואר, היות ולא נותר תקציב לקניית התאורה או משום שהמעיטו בחשיבותה. חשיבות התאורה היא רבה יותר ממה שנדמה לנו. היא גולת הכותרת, מה הטעם בתערוכת אומנות יפיפה ללא התאורה הנכונה שתעצים אותה ?!

תאורה נכונה תעצים ותדגיש, תטשטש ותרכך את יצירת האומנות הביתית שיצרנו.

בתמונות הבאות ניתן לראות תאורה ממוקדת, תאורה שבאה להדגיש את הבריקים על הקיר וליצור עומק נוסף, תאורה שמדגישה פריט מסויים:

תאורה על קיר אבן

פינה מוארת

תאורה שיוצרת אפקט נוסף על הקיר, השתקפות של הגוף התאורה, מוסיפה עומק לחלל. כאשר אנו משתמשים בחומר מיוחד בעיצוב החלל, כגון: בריקים, טיח או כל חומר בעל מרקם, התאורה מדגישה את החומר ומאירה את המרקם שלו.

בתמונה זו ניתן לראות תאורה שוטפת במטבח (תאורה שמתאימה לעבודה), תאורה יורדת שמגדירה את פינת האוכל ותאורת אוירה, המדגישה את העמודים והופכת אותם לפריט עיצובי בחלל.

תאורה בפינת אוכל

תאורה שוטפת במטבח

בתמונה זו ניתן לראות תאורת כניסה שיוצרת אווירה ואפקט עיצובי ומעניין על תקרת הכניסה. בנוסף תאורה שקועה שמוסיפה עוד אור וחן לחלל.

תאורה שקועה

תאורה נועדה על מנת להאיר, אך בעיצוב יש לה תפקיד רב וגדול מזה. בנוסף להיותה מקור תאורה פרקטי, היא תיצור אווירה, תנעים, תעצים ,תטשטש ובכך תשלים את החלל. בלעדיה זה כמו יצירה שנותרה בחושך.


טלגרם אימייל טוויטר לינקדין פייסבוק וואטסאפ whatsappבניית אתריםקידום אתריםHome design ideas
דילוג לתוכן