עצים להסקה

מאת: הום דזייר

עיצוב באמצעות עצים להסקה – החימום הוא רק בונוס

הקמין חזר לאופנה!

בשנים האחרונות כחלק מהמגמה העולמית של חזרה לטבע יותר ויותר אנשים עוברים לחמם את הבית על ידי עצים להסקה. זה כיף להתכרבל מול הקמין לבד או עם המשפחה, לצפות בעצים בוערים בלהבות צבעוניות ופשוט להרגיש בבית – חימום הבית עם עצים להסקה הוא נעים מאוד.

עצים להסקה בקמין אבן

בשוק יש מגוון עצום של תנורי קמין עצים בכל גודל וצורה ומתאימים לכל כיס. האמיצים מעיזים אפילו לבנות לבד קמין אקולוגי: כשבונים לבד אפשר להתאים את הקמין הביתי בדיוק לגודל ולצרכים. ניתן לבנות את הקמין מחומרים ממוחזרים ולהגדיל בכך עוד יותר את הערך המוסף של חימום הבית על ידי עצים להסקה. קמין בנוי או קמין קנוי – בחורף הוא יפה ונעים לשימוש, בקיץ הוא אסתטי ומיועד להשתלב היטב בסלון.

רכישת עצים להסקה

מצאנו ספק אמין של עצים להסקה, בדקנו והקפדנו להזמין עצים איכותיים, נקיים ומחוטאים, חתוכים באורך אחיד פחות או יותר.

המקצוענים בתחום מציעים להזמין אספקה של עצים בחודשי האביב והקיץ, עת המחירים צונחים ויש מבצעים רבים. אם כך, יוצא שרוב השנה יש בבית ובחצר כמות נכבדה של עצים להסקה: באביב ובקיץ – לשימוש עתידי, בסתיו ובחורף – לשימוש מיידי. את משטחי העצים ניתן לאחסן מחוץ לבית עד לשימוש, כשהם מכוסים או בתוך במחסן מקורה.

ניתן לנצל את מאגר העצים כדי לשדרג את עיצוב הבית – אין צורך לחכות לחורף קר וסוער, ניתן ליהנות מהעצים כבר מהרגע שהם מגיעים אלינו הביתה.

עצים להסקה כאלמנט עיצובי

הריח של גזירי העץ החתוכים נעים והמראה שלהם חם ופראי. כאילו העצים מכניסים את הטבע הביתה. כדי להעצים את ההנאה, ניתן לקנות או לבנות מעין סלים או "מגשים" גדולים ממתכת או מחוטי תיל, ולהניח עליהם כמויות מתאימות של עצים להסקה.

אפשר לאחסן את העצים בנישות בנויות, כאלה המיועדות להכיל את העצים להסקה מלכתחילה או נישות שפינינו במיוחד לשם כך. ניתן להניח את גזירי העצים בתפזורת או בסדר מסוים. בכל מקרה זה יהווה אלמנט קישוטי יפה לא פחות מכל פסל אומנותי אחר.

אחד האלמנטים העיצוביים היפים שניתן לבנות מהעצים להסקה, הוא להניח אותם אחד על גבי השני בתוך מתקן או מסגרת ברזל, בכל מיני צורות מעניינות. למשל כך:

עצים להסקה כאלמנט עיצובי

החוכמה של עיצוב באמצעות עצים להסקה היא לזרום עם האופי של העצים ולמצוא בכל נתון יתרון עיצובי. גם הגוון הטבעי של העצים להסקה שבידינו או אפילו ה"טבעות" הפנימיות, יכולים לשמש כחלק מהעיצוב.

לתוספת אופי עיצובי ניתן "לשחק" עם כיוון הנחת העצים, ולנצל גם את קליפת העץ לשם כך.

עצים להסקה מעוצבים

אפשר אפילו לתת פנים ורגשות לעצים עלי ידי שימוש בנתונים הטבעיים שלהם או על ידי הוספת איור עם פחם או עם גיר:

בול עץ מחייך

ניתן לחפות קיר או חלק ממנו עם עצים להסקה במגוון דוגמאות. במקרה זה רצוי לגדר את ה"קיר" של העצים עם לוח פרספקס שקוף או לבנות קונסטרוקציה שתייצב את הערימה או כל רעיון אחר, כדי שהעצים לא יפלו חלילה – בעיקר אם יש ילדים בבית.

אם יש לכם כשרון לעבודות עץ או מתכת ואתם מוכנים להשקיע מעט עבודה, ניתן לתכנן ולבנות מסגרת ממתכת או מעץ וליצור פסל מעניין, שה"גוף" שלו ייווצר בעזרת מילוי של גזירי העצים להסקה.

רק לא לשכוח שבשלב כלשהו המסגרת תתרוקן מ"יושביה" וכדאי שהיא עצמה תהיה נעימה לעין, גם ללא העצים.

משטחים של עצים להסקה לקמין לא חייבים להיות "עונש". אתם מוזמנים לקרוא דרור לרעיונות ולהעז, לעשות ניסיונות, לשחק עם העצים ולעצב אותם בכל צורה שמתחשק לכם.

וכשיחמיאו לכם על היצירתיות ועל המקוריות, אתם מוזמנים לענות בנונשלנטיות: "עצים להסקה זה לא עניין של עונה, זו אמירה עיצובית!"

בהצלחה!


טלגרם אימייל טוויטר לינקדין פייסבוק וואטסאפ whatsappבניית אתריםקידום אתריםHome design ideas
דילוג לתוכן