שיפוץ ועיצוב דירה להשקעה בחו"ל

מאת: סבטלנה גולר בוריסוב
טלפון: 054-3302690

בשנים האחרונות רכישת דירה להשקעה בחו"ל הפכה להיות טרנד ישראלי חדש. טיפים לרוכשים דירה להשקעה בחו"ל:

היקף השיפוץ

עליכם להחליט לגבי היקף השיפוץ, היות ואתם מעוניינים לקבל דמי שכירות גבוהים ככל שניתן, ביחס לסך ההשקעה הכספית שלכם בדירה, על מנת למקסם את התשואה השנתית.

לעיטים ההפרש בין תשואה שנתית על דירה לפני שיפוץ ועל דירה אחרי שיפוץ יכול להגיע לכ-3%-4%. כלומר על דירה לאחר שדרוג תקבלו 10% תשואה, לעומת 6% שהיו לפני.

הדיור בישראל כל הזמן מתייקר ומגיע למאות אלפי שקלים, כאשר ישנם מקומות בחו"ל בהם ניתן לרכוש דירה במחיר של מכונית ממוצעת ובו זמנית ליהנות מהתשואה.

תמונות הדירה לפני השיפוץ

מטבח לפני שיפוץ

דירה לפני שיפוץ

תמונות הדירה אחרי שיפוץ ועיצוב

דירה אחרי שיפוץ

מטבח מודרני מעוצב

 

סוג השוכר

ההיקף של שיפוץ דירה להשקעה יהיה תלוי בסוג השוכר הפוטנציאלי. שוכר איכותי כמו משפחה או איש עסקים יעדיפו דירה משופצת ומשודרגת ברמה גבוהה יחסית. שוכרים איכותיים יוכלו לשלם דמי שכירות גבוהים יותר.

אם הדירה מיועדת לסטודנטים או לשותפים – אין צורך לעשות שיפוץ יוקרתי.

אזור ההשקעה וקהל היעד

לפני שמחליטים על סוג השוכר, בוחנים את אזור ההשקעה. לפני שאתם מתכננים את התקציב ומחליטים אם הדירה צריכה רק שדרוג קל או שיפוץ יסודי, חייבים לשים לב: מי השוכר הפוטנציאלי עבור האזור בו רכשתם את הדירה להשקעה בחו"ל.

לפעמים יש מקומות בחו"ל שמספיק לצבוע את הקירות מחדש ואין צורך בהשקעה נוספת. מצד שני אם רכשתם דירה להשקעה באזור יוקרתי, השיפוץ יעלה יותר, וגם קהל היעד ישתנה בהתאם.

שיפוץ חלקי או שיפוץ יסודי

זאת גם החלטה שכדאי לבחון ולהבין את ההשלכות לטווח הארוך. ברוב הסכמי השכירות השוכרים לוקחים את הנכס לשנה ואז בתום תקופת השכירות מחליטים האם להמשיך.

הסיבה שהשוכר ירצה להישאר בנכס ולהאריך את החוזה לעוד שנה, אינו תלוי רק במחיר שכר הדירה, אלה גם בנוחות הדירה. סביר יותר שהשוכר ירצה להמשיך לשנה נוספת בדירה נעימה.

חלוקת הדירה

אם אתם קונים דירה להשקעה בחו"ל ומחלקים אותה לדירות קטנות, ההשקעה הפופולארית ביותר הינה רכישת דירת 2 חדרים בגודל של כ-50 מ"ר וחלוקתה ל-2 דירות סטודיו.

במקרה כזה תדאגו לבידוד רעשים איכותי.

זמן

תמיד זכרו שהליך השיפוץ חייב להתבצע תוך פרק זמן קצר ככל האפשר, וזאת על מנת שתוכלו להחזיר ולמקסם את ההשקעה שלכם בדירה כמה שיותר מהר.

הוצאות לא צפויות

קחו בחשבון שיהיו הוצאות לא צפויות בזמן השיפוץ, במיוחד כשרוכשים דירות להשקעה בחו"ל.

עיצוב וריהוט

אם אתם מתכננים להשכיר את הדירה, אפשר לקנות ריהוט זול מאיקאה או ריהוט יד 2. במידה ואתם רוצים למכור את הדירה בתום השיפוץ, ברוב המקרים, אין צורך ברכישת ריהוט ועיצוב הדירה, כי הבעלים החדשים יעדיף לעצב את הדירה בהתאם לטעמו האישי.

ההחלטה כמה כסף להשקיע בשיפוץ של דירה להשקעה בחו"ל נובעת משקלול מושכל של הנושאים המוזכרים לעיל וחייבים להתיעעץ עם אנשי מקצוע שכבר בדקו ומכירים את השטח.

 


טלגרם אימייל טוויטר לינקדין פייסבוק וואטסאפ whatsappבניית אתריםקידום אתריםHome design ideas
דילוג לתוכן