תקרות גבס והאקוסטיקה שמסביב

מאת: הכט-אפריים
טלפון: 04-8214848, 03-5560220, 08-8523294

תקשורת בינאישית מורכבת ממערך עדין של תנאים אישיותיים, ומושפעת לא פחות מגורמים סביבתיים. כאשר אנו שוהים בתוך מבנה סגור בעל ליקויים אקוסטיים, נגלה עד מהרה קצר בתקשורת בשל קושי בהבנת הדוברים.

לפני שאנו פוטרים את מערכות היחסים הנרקמות תחת אותה קורת גג באמירה:"זה לא אתה, זו התקרה" אפשר להציל את הקשר, ופשוט לבנות תקרות אקוסטיות.

hecht2

אקוסטיקה שמכה גלים

אקוסטיקה לקויה נובעת מהחזר של קול ממשטחים קשיחים, כאשר הליקויים ומידת חריפותם מושפעים מסיבות שונות התלויות בחלל המבנה. בין הפרמטרים הגורמים לבעיות אקוסטיות נמצא את תנאי שטח הפנים כגון גודלו וגובהו, וכן מגורמים תשתיתיים כגון סוג החומר המרכיב את המבנה.

בנוסף, חומרתה של הבעיה גוברת בשל תנאים קבועים או משתנים כגון תכולה, מספר הפתחים הקיימים במבנה וגודלם, מספר האנשים המאכלסים אותו, ועוד.

hecht7

אך גם אם האקוסטיקה של המבנה אינה אידיאלית, ניתן לשפר אותה משמעותית ואף לפתור אותה כליל על ידי בניה של תקרות אקוסטיות, שיבלעו את ההד ויחסמו את הקולות מבחוץ.

תקרות גבס

גבס לבניה הפך פופולארי במיוחד בשנים האחרונות, תודות לתכונותיו כחומר גלם וכתוצר סופי. לוחות גבס משמשים כיום למרכיב חשוב בבניית תקרות גבס, כאשר לצד האקוסטיקה המשובחת קיימים היבטים אסתטיים לא מבוטלים.

hecht5

כאשר חלל מסוים מתאפין בתקרה גבוהה, למשל, הרי שהתהודה היא חלק בלתי נפרד מן המבנה. מלבד ההד, המשפיע על איכות הבנת הדיבור באופן משמעותי, מתקבלת תחושה של ניכור בשל הפרופורציות הבעייתיות.

hecht6

למעשה, נעשה שימוש באפקט שיוצרת תקרה גבוהה מזה מאות בשנים, בעיקר במבנים כגון כנסיות, שמטרתן להקנות לאדם תחושת אפסות ויראה מול האל.

הנמכה של התקרה לא רק משפרת את האקוסטיקה פלאים אלא אף יוצרת תחושת חמימות ביתית, כאשר בנוסף, ניתן לקבוע בתקרת הגבס נישות יחודיות לגופי תאורה, כך שיאירו פינות ויצרו תחושה ביתית נעימה.

hecht8

שומעים קולות של עיצוב

תקרות גבס מיוצרות במגוון צורות ולמגוון של יעודים. המבנה של תקרות אקוסטיות מגבס מאופיין בלוחות גבס מחוררים, כאשר לחורים משמעות רבה בכושרה של התקרה לספוג רעשים. למעשה, הקול נבלע לאחר שהוא חודר דרך אותם חורים ופוגע בשכבה האקוסטית, כאשר פיזורם, צורתם ומספרם משפיעים על איכות ספיגת הרעש.

hecht1

הפרקטיקה שתוארה לעיל אינה באה על חשבון הדקורציה, שכן התקרות מיוצרות גם במגוון של צבעים, גדלים וטקסטורות, כך שניתן להתאים אותן לאופיו של החלל ולאלמנטים הדומיננטיים הקיימים בו.

בנוסף, במרווח שנוצר בין התקרה המותקנת לזו הקיימת, אפשר להניח כבלי חשמל, צנרת ושאר מערכות שמעוניינים שלא תהיינה גלויות לעין.

hecht4

הערך האסתטי המתקבל הוא מבורך, לצד שטח המחיה המתפנה. כמובן, התקרות האקוסטיות הן מודולאריות ומאפשרות גישה נוחה וקלה לכל אותן מערכות במידת הצורך. כמו כן, תקרות הגבס המותקנות מאפשרות הסתרה של תקרות ישנות ומתקלפות שעלות שיפוצן הכולל הוא רב מאוד.


טלגרם אימייל טוויטר לינקדין פייסבוק וואטסאפ whatsappבניית אתריםקידום אתריםHome design ideas
דילוג לתוכן